Kalça Bölgesine Gamze Oluşturma (Bel Gamzesi)

Doğal kıvrımlar ve estetik noktalar daha çekici bir görünüş oluşturmaktadır. Özellikle mayo ve bikini içerisinde, kalça kısmının hemen üzerinde çift taraflı ve simetrik olarak da dikine yer alan gamzeler estetik görüntü sağlar.

Liposuction gibi yardımcı tekniklerle özellikle doğal kıvrımlar yaratıldıktan sonra bu işlem yapılamsı yerinde olucaktır.

Ameliyat Öncesi

Kişinin kullandığı ilaçlar, kronik hastalıklar, sigara hikayesi sorgulanmalıdır. Doğal kalça, bel kıvrımları detaylı incelenir. Kişi ile ayna karşısında çizim yapılır ve gamzenin uzunluğu nerede oluşturulacağı çizilir.

Ameliyat

Ameliyat lokal yada sedasyon (yarı- uyur) veya genel anestezi altında yapılabilir. Kalçadaki kıvrımlar yaratıldıktan sonra yaklaşık yarım saat süren, kısa ve etkili bir ameliyattır. Doğal kıvrılmara sahip kişilerde lokal anestezi tercih edilebilir. İşlem öncesinde yapılan lokal anestezi sayesinde ameliyat sonrası erken dönemde de ağrı hissedilmez. Liposakşın ile ameliyat öncesi yapılan çizimlere göre gamze yapılır, deri altı yağ dokusu lokal anestezi ile inceltilir ve böylelikle venüs gamzesi meydana gelir ve işlem sonrasında görünen herhangi bir iz olmaz.

 

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Minimal şişlik olabilir ancak ameliyattan hemen sonra gamze oluşur ancak ilk bir hafta ödem oluştuğundan net görüntü olmayabilir. Aynı gün taburcu olabilirsiniz. 3 4 günde şişlik geçecektir, gamzeler görünür olucaktır. Tam olarak son halini alması 2 – 3 ay sürecektir.

Kişi ertesi gün sonra işine dönebilir.

Bilinmesi Gerekenler 

Bu ameliyat hemen herkese uygulanabilir, Özellikle kalça ve bel kıvrımları yaratıldıktan sonra etkili sonuç oluşur. Bu ameliyat kalıcı bir işlem olup, etkili bir ameliyattır. Gamze estetiği yaptırmanın en önemli avantajlarından birisi de istenildiği zaman gamzeleri yok etmektir.

Copyright © 2020 Umut Zereyak. Tüm hakları saklıdır.