Boyun Estetiği

Boyun cildindeki gevşeme ve  yağ dokusundaki sarkmalar daha yaşlı yorgun bir görüntü oluşturmakta, giyim tercihlerini de etkilemektedir. Gergin köşeli boyun daha genç görünüm oluşturacaktır.

Sıkı ve gergin bir boyun hemen her zaman genç, enerjik görün sağlar.

Boyun germe ameliyatları sıklıkla yüz germe ameliyatları ile aynı zamanda gerçekleştirilir.

Ameliyat Öncesi;

Kronik hastalıklar, Kullanılan ilaçlar (özellikle aspirin ve benzeri ilaçlar) sorgulanır. Sigara özellikle sorgulanır.

Ameliyat 

Ameliyat lokal anestezi dediğimiz ( bölgesel uyuşturma) ya da genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat süresi 2 saat kadardır. Hastanede yatış genelde 1 gecedir. Kulak önünden başlayıp kulak arkasında saç çizgisi boyunca devam eden kesi kullanılarak boyun germe ameliyatı gerçekleştirilir.

Ya da orta hatta sınırlı sarkma durumlarında çene altından yapılan ufak kesi ile yapılabilir. Boyun-çene ucu ahengi boyun germe işlemi yanısıra eş zamanlı olarak çene ucu implantı yada kemik doku şekillendirmesi ile yapılabilir. Kulak önünden saç çizgisine uzanan ve/ veya çene altından yapılan kesilerde normal şartlarda iyi iyleşme gösterdiğinden belli belirsiz bir iz kalır.

Ameliyat Sonrası 

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Kesi alanına uygun antibiyotikli pomad ile pansuman ve antibiyotik ve ağrı kesici tablet kullanılır. 2. günde yüz yıkanabilir. Baş yüksekte, hafifi oturur pozisyonda yatmak ödemin gerilemesini hızlandırır.

Ameliyat sonrası boyun derisinin iyi ve sıkı iyileşmesini saglayan özel korseler( aparatlar ) 10-15 gün boyunca kullanılmalıdır.

Bilinmesi Gerekenler 

Yaklaşık iki hafta kadar yüzde şişkinlik ve hafif morluklar olması normaldir. İki hafta sonunda eğer erimemişler ise geride kalan dikişler alınır. Başarılı bir şekilde yapılmış olan boyun germe ameliyatının sonucu hastalar için son derece memnun edicidir ve ameliyat sonuçları kalıcı olur.

Copyright © 2020 Umut Zereyak. Tüm hakları saklıdır.