Dudak Kalınlaştırma Estetiği

İncelmiş, gevşemiş olan dudaklar yaşlılığın göstergesidir.

Daha genç kişilerde dudaklar daha net, dolgun bir görüntüye sahiptir. Bu yüzdendir ki yüz güzelliğinin tamamlayıcısı dudaklardır. Ne kadar tüm yüzde belli bir oran olsada dudakların dolgun olması, daha etkiliyeci bir yüzde istenen özelliktir. Dudaklara yönelik birçok işlem bulunmaktadır.

Ameliyat Öncesi

İstediğiniz dudak şekli konusunda doktoru bilgilendirmelisiniz. Kronik hastalıklar ve, sürekli kullanılan ilaçlar konusunda bilgi verilmeli. Ameliyattan en az iki hafta öncesinde sigara bırakılmalıdır.

Ameliyat 

Lokal anestezi altında ağız dudak kalınlaştırma amacı, ağız içinden yapılan kesiler ile iz bırakmadan dudak kalınlaştırma uygulanabilir. Ayrıca üst dudak burun tabanı mesafesi( bıyık mesafesi ) uzun olan kişilerde, estetik bölgelerin kesi içindeki uyumuna göre kısaltılabilir. Bu ilem sonrasında aburun tabanında tam katlantı noktasına denk düşen belli belirsiz bir iz kalacaktır. Bu işlemlerin yanında dolgu veya yağ doku ile de dudak dolgunluğu saglanabilir.

Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası 1 saat süre ile hiçbir şey yenilmemelidir. Dudak büyütme ameliyatı sonrasında yarım saatlik bir gözlem sonrası taburcu olunabilir. Ertesi gün duş alınabilir. İlk 2-3 gün zarfında ruj ya da parlatıcı kullanılmamalıdır.

Bilinmesi Gerekenler 

Bıyık bölgesi kısaltma işlemi yapılacaksa belli belirsiz iz kalacaktır. Bu ameliyat kalıcı bir işlem olup, etkili bir ameliyattır.

Çünkü uygulanan yöntemler ne kadar çok gelişmiş olsa da uygulayan kişinin yapabileceği yanlışlar kötü sonuçlar doğurabilir.

Copyright © 2020 Umut Zereyak. Tüm hakları saklıdır.