Popo (Kalça) Estetiği

Kalça estetiği, sarkmış, yayvan ve düz popoları daha dolgun ve sıkı hale getirmeyi hedefleyen bir ameliyattır. Bu şekillendirme işlemi genellikle liposuction, yağ enjeksiyonu ve popo protezi seçeneklerinden biriyle veya birkaçının kombinasyonu ile yapılmaktadır. Kalça estetiği ile birlikte mevcut görünümü daha iyi hale getirmek ve özellikle pantolon yada iç çamaşırların belde daha rahat durmasında oldukça yararlıdır.

Ameliyat Öncesi

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi sigara içilmemeli ( en az 2 hafta önce sigara kesilmeli). Daha önce geçirilmiş ameliyatlar, kronik hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar sorgulanır. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan önce kesilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir.

Popo (Kalça) Estetiği Ameliyatı

Genel anestezi altında yaklaşık 2-3 saat süren ameliyattır. Popo çevresini şekillendirme amacıyla bel be popo çevresine liposakşın yapılır. Daha sonra elde edilmek istenen hacme göre alınan bu yağlar vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlarla beraber popoya hacim kazandırmak amacıyla kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütmede iz kalmazken (sadece kanal giriş yeri) popoya protez ile büyütme uygulanmışsa, popo- uyluk bileşkesindeki katlantıya denk düşen bölgede belirsiz bir kalacaktır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası genelde 1 gece hastanede kalıp ertesi gün taburcu edilirler.  Antibiyotik, ağrı kesici tablet kullanmanız istenecektir. Hem vücudun liposakşın yapılan bölgelerine ve popoya ağrıları kısmen gidermek için ve de popoyu desteklemek için vücut korseleri kullanılabilir. Bu korseler genellikle ameliyat sonrası 2-3 hafta süreyle kullanılır. 2. günden sonra banyo yapılabilir.

Uzun süre oturmaktan kaçınmak gerekir. İkinci hafta sonunda masa başı işe dönülebilir

Bilinmesi Gerekenler

Tüm yağ enjeksiyonlarında olduğu gibi popoya yapılan yağ enjeksiyonlarında da enjekte edilen yağın % 30-40 civarında eridiği unutulmamalıdır.

Operasyon sonrasında ağırlık kaldırmamak en önemli öneri olucaktır. Uzun süre oturma eylemi yapılmamalıdır.

Copyright © 2020 Umut Zereyak. Tüm hakları saklıdır.