Kol Estetiği (Kol Germe)

Koldaki derilerin sarkması genel olarak belli bir yaşın üzerinde ortaya çıkmaya başlar. Kollar yere paralel tutulduğunda aşağı doğru sarkan yumuşak yağ dokusuda içeren deri fazlalığı genç görüntüden uzaktır.

İşlem sonrasında daha sıkı bir kol, çamaşır içerisinden bile fark edilebilir.

Ameliyat Öncesi

Özellikle kronik hastalıklar ve kan sulandırıcı ilaç ve sürekli kullanılan ilaçlar ve sigara kullanımı sorgulanır. Bu yöntemin uygulanması gerekli kişilerin genellikle orta yaş grubunda kol gelişim ve vücut gelişimi tamamlamış olması gerekmektedir. Eller yere parallel bir pozisyonda iken ayna karşısında çizim yapılır.

Kol Germe Ameliyatı 

Ameliyat lokal yada sedasyon (yarı- uyur) veya genel anestezi altında yapılabilir. Çizimlere bağlı kalınarak yaklaşık yarım saat süren, kısa ve etkili bir ameliyattır. Geride bir iz kalmaz iken, deri fazlalığı olmayan kişilerde lokal anestezi tercih edilebilir. İşlem öncesinde yapılan lokal anestezi sayesinde ameliyat sonrası erken dönemde de ağrı hissedilmez. Deri fazlalığı da mevcut ise cerrahi olarak bir miktar deri de çıkarılmalıdır, bu işlem sonrasında dirsekten koltuk altına uzanan, kolun gövdeye temas eden bölgesinde düz beyaz bir iz kalmaktadır. Ameliyat sonrası ağrı beklenmez, korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası 

Ağrı pek beklenmez. Yapılan işleme göre 1 gece yada aynı gün taburcu edilebilir. Korse kullanımı şarttır, hızlı sıkılaşma amacı ile 2 hafta kullanılması önerilir. Uygun antibiyotik ve ağrı kesici başlanır. 2 gün sonra duş alınabilir.

Bilinmesi Gerekenler 

Kol estetiği uygulanan hastalara 4 ila 5 gün süreyle kolunu dışarıdan saracak şekilde bir bandaj uygulanır. Etkili ve iyi sonuç veren ameliyattır.

Kol estetiği sonrası dirsekten koltuk altına uzanan düz beyaz bir iz kalacaktır, eğer cilt fazlalığı olmayıp sadece lazer liposakşın uygulanmış ise geride bir iz kalmayacaktır.

Belirli bir süre boyunca ağırlık kaldırmamanız gerekir.

Copyright © 2020 Umut Zereyak. Tüm hakları saklıdır.