İp Askı ile Yüz Germe

Bu tür küçük cerrahi ( minimal invazif ) işlemleri yaptırırken kesinlikle plastik cerrahi görüşü almak gereklidir.

Plastik cerrahın bilgi ve becerisi, ameliyat ile tam yüz germe yada bu tür daha az girişim ile yüz germe işlemelerini kapsar. İhtiyacınız olan noktada tüm seçenekleri sunar. Ameliyat yapma becerisi ve yetkisi olmayan kişiler sadece ip askı yöntemine hak ettiği değerden fazlasını verebilir.

İlerleyen yaşla birlikte, yüze şeklini veren dokular yer çekimine yenik düşmeye başlar ve yaşlanmaya dair, cildi sıkı tutan bağ dokusunun azalması, cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi, yüz kaslarının gevşemesi ve kollajen-elastik liflerdeki kayıplara bağlı olarak yüzde sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. İp askı sistemi ile sınırlı sarkmalar tedavi edilebilir.

Esnek, kopmayan ve erimeyen özel iplerle uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemidir. Orta ve orta ileri yaşlarda yüz ve boyundaki sınırlı sarkma ve kırışıklıklarda etkilidir.

İşlem

Ofiste lokal anestezi eşliğinde iplerin bağlı olduğu her iki ucunda birer kılavuz kanüllerin yardımı ile cilt altına yerleştirilen ipler, sarkan dokuları asarak yerçekimi karşıtı bir etki ile germe işlemini gerrçekleştirir. İplere dokunduğumuzda göreceli kalın bir misina ipi görüntüsünde ve kırçıllı bir özellikte olduğu anlaşılır.

  • Kaşları kaldırır,
  • Çene hattındaki sarkmaları toparlar,
  • Boyundaki sarkmaları toparlar,
  • Yanak bölgesinde sarkmaları toparlar.

Kilit askı (etrafı kılçıklı ip) yada klasik ip ile germe işlemi yapılabilir. Cilt altında duran bu ipler 2- 3 ay içerisinde etrafında bir fibröz film (reaksiyon ) tabakası oluşturur, yüzünüzün daha ileri dönemlerde de sıkı bir yapıda tutabilir.

Copyright © 2020 Umut Zereyak. Tüm hakları saklıdır.